Vezměte s sebou

Potřebujete vlastní lůžkoviny včetně napínacích prostěradel, nebo spací pytle. Na lodi je omezeně základní nádobí – pro vlastní pohodlí zvolte raději svou kempinkovou výbavu. Pokud budete na lodi vařit, kupte si tekutý líh. Nezapomeňte na ručníky, utěrky, lékárničku a základní léky, které můžete po dobu plavby potřebovat, balenou pitnou vodu, rybářské náčiní, pláštěnku pro případ nepříznivého počasí (řízení lodi je venku!) a ochranu proti komárům.

Na lodi není lednice! Zásobu potravin proto zvolte také podle délky plavby. Neberte zbytečně velké množství potravin, nebo potraviny podléhající rychlé zkáze. V okolí přehrad naleznete řadu prodejen, stánků a restaurací.

Nástup a předání lodi

Nástup na loď je nedříve v 16:00 hod. Prosíme, nejezděte dříve. O prázdninových víkendech je zde hodně lidí a vozidel. Nejprve musíme odbavit zákazníky, kteří lodě vracejí. Lodě pro vás přichystat – uklidit, kontrolovat a případně servisovat. A potom se můžete nalodit!  

Vrácení lodi probíhá na stejném místě vždy max. do 14:00 hod. Po dobu, co budete na lodi, můžete své auto zaparkovat v sousedním kempu – informujte se na recepci o ceně: https://molo-nova-rabyne.webnode.cz Pro vyložení věcí při nástupu na loď a naložení věcí pro vrácení lodi vám umožníme zajet až k molu. 

Bez řidičského oprávnění

K řízení hausbótu nepotřebujete žádné oprávnění, stačí vám pouze věk 18 let a více a platný průkaz totožnosti. Po nástupu na loď absolvujete školení o bezpečnosti plavby, o řízení hausbótu a vyzkoušíte si to vše pod naším vedením – vyplutí i přistávání, jak loď vyvázat a další praktické věci.

Určitě si stáhněte do mobilu aplikaci Almanach, kde máte všechny užitečné informace o dopravě na vodě:
https://visitczechrepublic.online/cz/almanach/

Co je potřeba k uzavření smlouvy?

Abyste mohli uzavřít smlouvu s půjčovnou a sami vyplout, musíte být pracovníkem půjčovny proškoleni z pravidel Řádu plavební bezpečnosti a osvojit si dovednosti potřebné k ovládání plavidla na vodě. Předložíte ke kontrole dva platné průkazy. Alespoň jeden člen posádky musí být starší 18 let. Je zakázáno překračovat stanovený počet přepravovaných osob včetně malých dětí než je udávaný počet osob v nabídce plavidla.

Časté dotazy

1. Možnosti plavby a mapa

Plout můžete po Slapské přehradě, po Kamýku a Orlíku. Informace o plavbě na těchto přehradách naleznete v Plavební mapě Vltavy (Nakladatelství T 2009, ISBN 978-80-86243-30-6), najdete v ní také také telefonní kontakty na obsluhu proplavovací komory v Kamýku nad Vltavou a na obsluhu výtahu na Orlík. Proplavení i výtah jsou zdarma, ale ověřte si předem, ve kterých dnech a hodinách fungují. Zde vám také poskytnou veškeré informace potřebné k bezpečnému proplavení z jedné přehrady na druhou. Plavební mapu a další praktické informace také naleznete v aplikaci LAVDIS dostupné pro Android i iOS. 

2. Platba půjčovného, kauce, vrácení lodě, storno podmínky

Pro závaznou rezervaci termínu platí klient rezervační zálohu. Rezervační záloha činí polovinu ceny pronájmu a v případě rezervace hausbótu na 2 dny, což je nejkratší doba, na kterou lze hausbóty rezervovat, odpovídá rezervační záloha ceně celého pronájmu. V případě zrušení rezervace v termínu kratším než 30 dní před začátkem rezervovaného termínu nebo v případech, kdy nájemní smlouva nebude z důvodů na straně klienta uzavřena, činí stornovací poplatek 100 % rezervační zálohy. Zaplacením rezervační zálohy vyjadřujete svůj souhlas s výše uvedenými storno podmínkami. Při podpisu smlouvy a převzetí lodi doplatíte cenu za půjčovné dle počtu sjednaných dnů a výše zaplacené rezervační zálohy a dále složíte vratnou kauci ve výši 5 000 Kč, která vám bude vrácena při převzetí lodi bez poškození. Nalodění probíhá vždy nejdříve po 16. hodině a vrácení lodi vždy max. do 14:00 hod. 

3. Prázdninové termíny

V době letních prázdnin se hausbóty přednostně půjčují na celé týdny vždy od pátku do pátku nebo od neděle do neděle. Na kratší termíny je možné hausbóty zapůjčit min. na 2 dny, a to buď v termínu pátek−neděle, nebo v libovolné dny od neděle do pátku.

4. Palivo

Benzín do motoru Natural 95 a tekutý líh do vařiče není zahrnut v ceně půjčovného. Tekutý líh je možné zakoupit v drogeriích, prodejnách s barvami a laky. Prodává se též pod názvem lihový čistič. Musí to být tekutina, nikoliv gel. Spotřeba vařiče je zhruba jeden litr na jeden až dva dny vaření. Spotřeba motoru je nízká, přibližně 1 litr benzinu na 1 hodinu plavby. Pro větší pohodu na cestě je lepší natankovat benzín do rezervního kanystru. Čerpací stanice pro lodě se nachází na Staré Živohošti, další možností je klasická čerpací stanice kousek od vody v Kamýku nad Vltavou.

5. Plavební rychlost

Loď, která se půjčuje lidem, kteří nemají Průkaz vůdce malého plavidla, nesmí dosahovat vyšší rychlosti než 12 km/hod. Za špatných povětrnostních podmínek se s hausbótem plout nedá, takovými podmínkami jsou například bouřka nebo vichřice.

6. Elektřina a spotřebiče na palubě

Na lodi je napětí 12 V. Spotřebiče lze nabíjet přes autonabíječku. Na palubě není lednice. Nedá se nahradit autochladničkami, které mají velkou spotřebu a jsou určeny pro použití v automobilech za chodu motoru a tedy i alternátoru. Na lodi by tato chladnička rychle vybila akumulátor. Baterie je nabíjena pomocí solárního panelu, vystačí na dobíjení telefonů, počítačů a noční osvětlení kajuty.

7. Sezení venku

Součástí vybavení hausbótu je skládací kempinkový nábytek k využití pro posezení venku na palubě.

8. Záchranné vesty

Záchranné vesty jsou součástí vybavení hausbótu. Pokud na palubu berete dítě, musíte mu zajistit dětskou vestu odpovídající hmotnosti dítěte. Doporučujeme vzít s sebou: lékárničku, opalovací kosmetiku, sprej na spáleniny, pokrývku hlavy, lék pro případ nevolnosti, pokud jí někdo trpí, odpuzovač hmyzu (podle lokality, kam se vydáte, u vody mohou být komáři). Určitě prádelní šňůru nebo gumicuky a kolíčky na prádlo, obuv do vody. Určitě se hodí čelovka a možná i pila, sekyra, polní lopatka apod. 

Pokud máte jakýkoliv další dotaz před vaší plavbou nebo i během plavby, napište nám na e-mail: rezervace@pujcovnahausbotu.cz nebo lukaskaspar@email.cz nebo rovnou volejte na 739 57 10 10.

Pokud máte jakýkoliv další dotaz před vaší plavbou nebo i během plavby, napište nám na e-mail: rezervace@pujcovnahausbotu.cz nebo lukaskaspar@email.cz nebo rovnou volejte na 739 57 10 10.

Máte dotazy? Chcete rezervovat hausbót?

Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Vaše zpráva
ODESLAT

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás i na Instagramu @pujcovnahausbotu a přispívejte fotkami z vody #pujcovnahausbotu.
Děkujeme za váš zájem a budeme se na vás těšit na vodě!

©  2009 – 2022 / Slapská přehrada / Rezervace na telefonu +420 739 57 10 10 / E-mail rezervace@pujcovnahausbotu.cz
Webdesign: chci-web.cz